Je bekijkt nu Workshop melati’s maken op maandag 31 juli

Workshop melati’s maken op maandag 31 juli

Borduur mee aan speciale bloemen voor de Indië herdenking 

Ook dit jaar kunnen inwoners in de gemeente Baarn weer meewerken aan een speciale krans van vilten bloemen, de Melatikrans. Deze krans wordt gelegd tijdens de Indië herdenking op 15 augustus op het Stationsplein in Baarn. Belangstellenden zijn welkom om mee te borduren aan de Melati’s tijdens inloop-workshops in Lokaal-O op maandagmiddag 31 juli en in de Wereld van Pippe op zaterdagmiddag 5 augustus. 

De Melati is de Indische jasmijn, het symbool voor het herdenken van het einde van de Tweede Wereldoorlog in Azië. De Melatikrans is ontworpen door kunstenaar Willemien Nijman. Op tientallen plekken in Nederland maken mensen witte vilten jasmijnbloemen, die worden samengevoegd tot speciale Melatikransen. Ook in Baarn worden vilten Melati’s gemaakt voor de herdenking die door het Comité 4 en 5 mei Baarn wordt georganiseerd op 15 augustus.

Melati borduren
Hoe een vilten Melati wordt gemaakt is te leren tijdens inloop-workshops met behulp van voorbeelden. Vrijwilligers zijn aanwezig om het borduren te begeleiden. Het samen handwerken biedt ook de gelegenheid om met elkaar van gedachten te wisselen en ervaringen te delen.

Het Comité 4 en 5 mei Baarn stelt de materialen beschikbaar. De inloop-workshops vinden plaats op maandag 31 juli van 15.00 – 17.00 uur in Lokaal-O, Kerkstraat 28 en op zaterdag 5 augustus van 14.00 – 16.00 uur in de Wereld van Pippe, Laanstraat 106. Deelname is gratis en vooraf aanmelden is niet nodig. Meer inlichtingen zijn te krijgen via 06-55702591.